TLENOTERAPIA

W JAKICH PRZYPADKACH STOSUJE SIĘ LECZENIE TLENEM?

Tlenoterapia jest stosowana we wszystkich schorzeniach, które przebiegają z hipoksją (niedotlenieniem tkanek). Są to zarówno stany nagłego zagrożenia życia, jak i schorzenia przewlekłe. Wśród nich głównym wskazaniem do tlenoterapii domowej są:

choroby układu oddechowego doprowadzające do niewydolności oddechowej. Najczęstszym schorzeniem, w przebiegu którego pacjenci są kwalifikowani do przewlekłej tlenoterapii z wykorzystaniem domowych koncentratorów tlenu jest przewlekła obturacyjna choroba płuc, ale tą formę leczenia zaleca się również chorym z innymi schorzeniami płuc, tj. mukowiscydoza, astma oskrzelowa, czy nowotwory płuc.
Leczenie tlenem w warunkach domowych zaleca się także w innych chorobach onkologicznych (poza rakiem płuca), jako forma leczenia wspomagającego podstawową terapię i poprawiającą ogólny komfort życia pacjenta z różnymi nowotworami.

Stosuje się ją również w chorobach układu krążenia – głównie w niewydolności serca oraz innych stanach chorobowych, tj. niewydolność nerek, marskość wątroby, czy niedokrwistość.


KONTAKT

tel.: +48 71 363 25 25

tel. kom.: 606-972-434 

e-mail: janikowie0@op.pl     

LOKALIZACJA

Tlenoterapia - koncentratory tlenu – wypożyczanie, sprzedaż – Wrocław